KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12101136
nr 1210 1136
Andrew Tsinnajinnie
(1916-2000), USA
Gouache, Navajoindianer på resa, signerad. 25x40 cm
Andrew (Andy) Tsinnajinnie, amerikansk bildkonstnär född 1916 Rough Rock, Arizona, död 2000 Phoenix, Arizona, .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 oktober 2018
kl 19:10:07
12/10 11:51:05
Andrew Tsinnajinnie
Läs mer om Andrew Tsinnajinnie
Gouache